Vijesti

Rezultati natječaja “Rezidencijalni program Kamov – javni poziv izvaninstitucionalnoj sceni“

Na temelju Poziva za predlaganje rezidencijalnih programa, članovi programskog savjeta Rezidencije KAMOV u sastavu Branka Benčić (ravnateljica MMSU), Edvin Liverić (ravnatelj HKD), Niko Cvjetković (ravnatelj GKR) i Kora Girin (voditeljica rezidencijalnog programa MMSU) odabrali su dvotjednu rezidenciju kineskog umjetnika Yirui Fanga, prijavitelja Nemanje Cvijanovića.

Yirui Fang (Shadong, Narodna Republika Kina)

U periodu rezidencijalnog boravka u Kamovu umjetnik će proširiti svoj započeti kolektivni projekt “Što smo? Što ćemo postati?”, koji je nastao u suradnji s umjetnicom i kolegicom Keren Liang. Projekt će koristiti 3D tehnologiju za kreiranje priče o leptiru kao simboličkoj vrsti, koja se temelji na multikulturalizmu i temi podrške marginaliziranim zajednicama. Prikazivat će regeneraciju mutiranih leptira, predstavljajući varijacije političkih, rodnih, ekoloških i infektoloških pitanja. U projektu će se koristiti specifične metafore kako bi se izrazila zabrinutost zbog niza problematičnih ali prihvaćenih društvenih pojava. Primjerice, na promjenu boje mora utječu nuklearne vode, dok se u umjetničkom jeziku napuštene preobražene i isprepletene stepenice mogu postati simbol rata, potresa, učinka ljudskog faktora i nesavladivih sila uzburkane prirode. Djelomično će se u projektu nastojati otkriti i tumačiti razumnost u smislu potrebe za prisutnošću različitih zajednica u svakom društvu, istovremeno izražavajući svoje zamisli i vizije našeg zajedničkog budućeg prostora opstanka. (…) U periodu rezidencijalnog boravka u Rijeci umjetnik će nastojati propitivati, promišljati i postupno prihvaćati i oblikovati osobnu poziciju u društvu kao i potencijal svakoga od nas da na njega pozitivno utječemo.

HKD klub
Skip to content
Privatnost
Hrvatski kulturni dom na Sušaku

Web stranica Hrvatskog kulturnog doma na Sušaku koristi kolačiće kako bismo vam mogli pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije kao što su prepoznavanje kada se vratite na našu web stranicu i pomoć našem timu da shvati koji su vam dijelovi web stranice najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.

Kolačići trećih strana

Ova web stranica koristi Google Analytics, Facebook Pixel i Microsoft Clarity za prikupljanje anonimnih informacija kao što su broj posjetitelja na stranicu i najpopularnije stranice.

Omogućivanjem ovog kolačića pomažete nam u poboljšanju naše web stranice.